Uw hypotheek oversluiten

Het oversluiten van uw hypotheek houdt in dat u met een nieuwe lening de oude lening gaat aflossen, eventueel in combinatie met een extra lening voor bijvoorbeeld een verbouwing. De reden is meestal het bereiken van financieel voordeel in de vorm van lagere maandlasten of een snellere of andere manier van aflossen op de lening.
Hieronder een aantal tips voor het geval u overweegt om uw hypotheek over te sluiten

  • Bespreek met uw huidige bank of het mogelijk is om het boetevrije bedrag van 10 of 20% per jaar af te lossen en tegen een lagere rente terug te lenen. Dit kan u mogelijk voordeel opleveren.
  • Betrek alle kosten in de afweging, dus niet alleen de boete die u aan de huidige bank betaalt voor het vervroegd aflossen, maar ook de afsluitprovisie, de notariskosten, de kadasterkosten en de taxatiekosten.
  • Kijk vantevoren goed naar de afkoopwaarde van uw verzekeringspolis. Het afkopen van de oude verzekering kan voor u nadelig zijn.
  • Als u wilt oversluiten, denk dan eens aan de mogelijkheid van het afsluiten van een hypotheek voor een hoger bedrag dan de lening. Zo kunt u in de toekomst eventueel een aanvullende lening afsluiten zonder dat een nieuwe hypotheekakte nodig is.

Meer informatie

Heeft u interesse of heeft u nog vragen? Bel ons vrijblijvend op telefoonnummer 0570 612 737. Wij helpen u graag. 

 
mr. S. Kuipers

mr. S. Kuipers (Sijbe)

Notaris
Onroerend goed
kuipers@smalbraak.nl

 
mr. J.G.R.C. Prinsen

mr. J.G.R.C. Prinsen (Jeroen)

Notaris, Mediator
Onroerend goed, Ondernemingsrecht
prinsen@smalbraak.nl

 

Beijers-van Hal (Maaike)

Juridisch medewerker
Onroerend goed
beijers@smalbraak.nl

 
E.W.J. Drosten

E.W.J. Drosten (Edwin)

Juridisch medewerker
Onroerend goed
drosten@smalbraak.nl

 
D. Keur

D. Keur (Debora)

Juridisch medewerker
Onroerend goed
keur@smalbraak.nl

 

Biyikli (Ozer)

Notarieel medewerker
Onroerend goed
biyikli@smalbraak.nl

 

Alberts-Smoes (Sia)

Secretaresse
Onroerend goed
alberts@smalbraak.nl

 

Koerhuis-Legebeke (Claudia)

Secretaresse
Onroerend goed
koerhuis@smalbraak.nl

 

Van Schaik (Cecilia)

Secretaresse, Receptioniste
Onroerend goed
schaik@smalbraak.nl

 

Siero (Leontine)

Secretaresse
Personen- en familierecht, Onroerend goed
siero@smalbraak.nl

 

Slingschroder-Lubberts (Gea)

Secretaresse
Onroerend goed
slingschroder@smalbraak.nl

 

Van Steeg (Hennie)

Secretaresse
Onroerend goed
steeg@smalbraak.nl